Jadalne dekoracje choinkowe

Cukierki, ciasteczka, pierniczki, pomadki, czekoladki… Te wszystkie pyszności mogą okazać się doskonałymi ozdobami choinkowymi. W dzisiejszych czasach na świątecznych drzewkach najczęściej zawisają standardowe ozdoby, które od listopada możemy kupować w hipermarketach. W wielu domach jadalne dekoracje choinkowe to lizaki w kolorowych papierkach. Najczęściej jednak nie zwisają one na choince zbyt długo. Często są bowiem szybko zjadane przez dzieci, które mieszkają w domu, albo przez maluchów – gości. Taki właśnie jest urok tego rodzaju ozdób choinkowych, które przecież powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale także oczywiście jak najlepiej smakować.

W wielu domach corocznym bożonarodzeniowym zwyczajem jest pieczenie pierniczków i zawieszanie ich na choinkę. Zazwyczaj przed zakończeniem się Świąt na choince nie ma już ani jednego pierniczka, ale to ma naturalnie wspaniały urok! To właśnie świąteczne pierniczki najczęściej z jadalnych ozdób zawisają na bożonarodzeniowych drzewkach. Pierniczki mogą być jednokolorowe, ale warto wykonać te kolorowe i lukrowane. Na pewno będą wspaniale ozdabiać każdą choinkę! Przepisów na świąteczne pierniczki znajdziemy naprawdę wiele. Warto wybrać jeden z nich. Ważne jest jednak to, co zrobimy po ich upieczeniu. Po wyjęciu z piekarnika należy przenieść je na półki, aby nieco oziębły. Następnie na każdym z pierniczków należy wykonać dziurkę, przez którą będzie można przeciągnąć nitkę, która jest przecież niezbędna w tym, aby piernik zawisnął na choince. Do dekoracji przygotowujemy kolorowe lukry. Każdy z nich należy umieścić w innym woreczku, z którego trzeba odciąć róg. W ten sposób lukier można fantazyjnie nakładać na pierniczki. Naturalnie, najlepiej wykorzystać gotowe wyciskacze do kremu i ciasta. Gdy lukier wyschnie, można śmiało zawieszać pierniczki na choince!

Przy ozdabianiu choinki wszystko ma znaczenie. Na całość wpływa każdy element, np. fantazyjny stojak choinkowy i każda ozdoba wisząca na drzewku. Zadbajmy o każdy element, a nasza choinka na pewno będzie w stu procentach tą wymarzoną.