Ozdoby choinkowe własnej roboty

Jeszcze nie tak dawno temu, ozdoby choinkowe często były wykonywane własnoręcznie. Do dzisiaj w wielu domach nadal panuje ta tradycja. Samodzielnie robienie ozdób choinkowych może sprawiać mnóstwo radości i przyjemności. Warto powrócić do tego zwyczaju. Szczególnie jeżeli w domu są dzieci. Na pewno będzie to dla nich wspaniała atrakcja. Maluch będzie bardzo dumny z każdej ozdoby, którą przygotuje. Na naszej choince może znaleźć się właściwie wszystko. Najważniejszy jest pomysł na to, jak to wszystko wykorzystać. Ciekawe może okazać się zastosowanie jabłek czy pierniczków. Tak naprawdę jednak wykorzystując takie produkty, nie będziemy musieli bardzo się postarać. Lepiej zapewnić sobie więcej pracy, a co za tym idzie – przyjemności tworzenia. Jeżeli wykorzystujemy ciasteczka, to nie zapominajmy o tym, aby zrobić w nich dziurki przed pieczeniem.

Własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe mogą być częścią wystroju choinki, niekoniecznie powinny stanowić całość.

Z całą pewnością samodzielnie przygotowywane ozdoby na choinkę kojarzą się przede wszystkim z… papierowymi łańcuchami. Papierowe stroiki choinkowe to tanie i łatwe w przygotowaniu ozdoby. A łańcuch z kolorowego papieru to prawdziwy klasyk! Jego przygotowanie polega przede wszystkim na wycięciu z kolorowego papieru pasków o długości czterech centymetrów. Następnie trzeba je posklejać w łańcuch – jedno oczko za drugim. Warto wziąć także pod uwagę przygotowanie łańcuchów choinkowych z… produktów spożywczych. Czy pomyślałeś o łańcuchu z popcornu? A może fajnie byłoby wykorzystać słodkie pianki? Przygotowanie takich ozdób jest proste i nie zajmuje wiele czasu. Na pewno świetnie poradzi sobie z tym każdy maluch. Na drzewku świątecznym świetnie prezentują się również ozdoby z makaronu. Naturalnie, wykorzystujemy ten nieugotowany.

Ozdoby choinkowe wykonywane są także z kasztanów, szyszek czy różnych suszek. Warto pomyśleć także o wykorzystaniu orzechów, np. włoskich. Można je pomalować na różnorodne kolory – w pewnym sensie będą przypominać bombki. Można je pomalować w fantazyjne wzory czy np. wykorzystać tylko łupiny – każdy może mieć na to zupełnie inny pomysł!