Papierowe dekoracje na choinkę

Kilka czy kilkanaście lat temu wykonywanie papierowych ozdób na choinkę było bardzo popularne. Dzisiaj wygląda to jednak zupełnie inaczej. Najczęściej idziemy na łatwiznę i kupujemy gotowe ozdoby, których w sklepach nie brakuje. Niemniej jednak w wielu domach samodzielne wykonywanie papierowych łańcuchów czy aniołków nadal cieszy się zainteresowaniem. Papier to niezwykle uniwersalne tworzywo, które świetnie można wykorzystać do robienia choinkowych ozdób. To doskonała forma spędzania wspólnie czasu rodziców, dziadków i dzieci.

Papierowe ozdoby można wymyślać bez najmniejszych ograniczeń. Warto wykonać m.in. aniołki, gwiazdki, dzwoneczki czy śnieżynki. Mniej lub bardziej precyzyjne wycinanki wykona każdy, nawet maluch. Z całą pewnością na świątecznym drzewku doskonale będą prezentować się witrażyki. Jak je wykonać? To bardzo proste. Potrzeby będzie brystol, a do tego bibułki, stanowiące wnętrze witraża. Na pewno przyda się specjalny nożyk do tapet. Dzięki niemu będzie można bardzo dokładnie wykroić wnętrze ozdoby. Oczywiście, najlepiej by było, gdyby witraż nawiązywał do tematyki świątecznej. Ale przecież każdy może wykonać taki papierowy witraż, jaki mu się podoba. Można wycinać więc zwierzątka czy np. postaci z ulubionych bajek. Najlepiej nie utrudniać sobie sprawy i nie wycinać nie wiadomo jak skomplikowanych wzorów. Najłatwiej będzie narysować na kartce projekt witraża. Potem dopiero należy do przenieść na główny karton.

Najbardziej znaną papierową ozdobą jest łańcuch świąteczny, przygotowany z wyciętych paseczków papieru kolorowego. Najlepiej wykonać jak najdłuższy łańcuch, tak aby można nim było owinąć choinkę przynajmniej kilka razy. Osoby, które mają zdolności manualne i czas powinny pomyśleć o wykonaniu papierowych ozdób orgiami. Na pewno będą świetnie prezentować się na każdym drzewku świątecznym! Papier to łatwo dostępne i tanie tworzywo, z którego każdy będzie potrafił wykonać wspaniałe świąteczne cuda. Warto spróbować! To świetny pomysł na miłe spędzenie czasu.