Szydełkowe i haftowane ozdoby na choinkę

Gotowe ozdoby choinkowe kupisz dzisiaj w wielu sklepach. Już w listopadzie pojawia się bardzo bogata oferta świątecznych ozdób w hipermarketach czy w galeriach handlowych. Oczywiście, bez najmniejszych problemów kupimy piękne i okazały świąteczne ozdoby. Ale nie warto byłoby nieco wrócić do tradycji i przygotować coś samodzielnie? Samodzielnie przygotowane ozdoby (np. własnoręcznie upieczone pierniczki choinkowe) prezentują się naprawdę bardzo oryginalnie. Jej robienie sprawia wiele satysfakcji. Warto poświęcić na to trochę czasu – można zacząć na długo przed świętami. Efekt zachwyci z całą pewnością wszystkich domowników oraz wszystkich gości. Osoby mające zdolności i umiejętności związane z szydełkowaniem i haftowaniem powinny koniecznie to wykorzystać i przygotować szydełkowe ozdoby świąteczne albo haftowane.

Z całą pewnością na każdej choince doskonale będą prezentować się szydełkowe aniołki z doczepianymi skrzydłami. Bielusieńki aniołek to świetna ozdoba choinkowa, ale też znakomity dodatek do bożonarodzeniowego stroiku. Można również zrobić tyle aniołków, ilu będzie uczestników wigilijnej kolacji. Aniołek będzie ozdabiał każde nakrycie przy stole. Co potrzebne będzie do przygotowania tego rodzaju ozdób? Na pewno biały kordonek, szydełko i trochę białych gałganków. Będzie bardzo oryginalnie i wyjątkowo, gdy na bożonarodzeniowym drzewku zawiśnie szydełkowy Mikołaj. Do wykonania takiego choinkowego Mikołaja będzie potrzebne szydełko nr 2. Następnie włóczki w czterech kolorach – czerwony, różowy, śnieżnobiały oraz biały. Przyda się również fragment miękkiej gąbki, która wypcha głowę Mikołajka. Oczami ozdoby mogą być czarne koraliki albo fragmenty czarnej włóczki.

Na choince mogą znaleźć się też haftowane serduszka, szydełkowe gwiazdki czy np. haftowane bombki albo łańcuchy. Wszystko zależy od kreatywności i inwencji twórczej. Każdy na pewno wykona coś atrakcyjnego, co zachwyci wszystkich domowników i gości. Choinka będzie w stu procentach wyjątkowa i niepowtarzalna. I to na pewno przyczyni się do tego, że takie będą również całe święta!